Ботев Гълъбово изпусна победата в края на мача срещу Пирин в Благоевград

Отборът на Ботев Гълъбово изпусна да вземе трите точки срещу Пирин в Благоевград,въпреки че направи пълен обрат след като губеше на полувремето с 1:0.

В 22-та минута Антон Огнянов отправи страхотен удар от дистанция,но за жалост топката срещна страничния стълб на вратата на Пирин.Противно на очакванията,домакините поведоха в резултата в края на първото полувреме след удар извън наказателното поле на Иван Вълчанов.

Веднага след подновяването на играта футболистите на Ботев взеха инициативата и успяха да се върнат в мача.  В 51-та минута Антон Огнянов напредна по левия флаг и центрира топката в наказателното поле,където централният нападател Димитър Алексиев засече подаването с глава и смълча трибуните на стадион Христо Ботев във Благоевград за 1:1.

Футболистите на Ботев Гълъбово продължиха да диктуват темпото в мача и така се стигна до 72-та минута,когато главният съдия отсъди фаул в полза на гостите.Зад топката застана опитният Антон Огнянов,който стреля прецизно,топката срещна напречната греда и при добавката Исус Ангелов изведе Ботев напред в резултата 1:2.

Малко преди края на срещата,неразбирателство в състава на Ботев Гълъбово позволи на Мирослав Пушкаров от Пирин да изравни резултата и да лиши гостите от заслужени 3 точки.