Ботев Гълъбово завърши годината с драматична победа над Черноморец Балчик

Ботев Гълъбово постигна впечатляващ обрат  срещу Черноморец Балчик в изключително зрелищен мач, който двата тима сътвориха в последния 17-и кръг за тази година от Втора лига.

Отборът на Ботев Гълъбово поведе в резултата още в 5-та минута.След центриране на Илиян Капитанов от дясно,топката попадна в краката на защитник от гостите,но Иван Цачев успя да отнеме и да реализира първият гол в срещата.

Противно на очакванията гостите от Черноморец Балчик стигнаха до пълен обрат след голове на Владислав Мирчев в 35-та минута и Александър Попов в 39-та минута.

Така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:2.

През второто полувреме Ботев успя буквално да натика гостите в тяхната половина и да създаде няколко чисти положения за гол. Домакините имаха и претенции и за дузпа,след като при една от атаките Реджеб Халил изпревари вратарят на гостите и отправи удар,но бе повален в наказателното поле,а топката се отби в страничната греда.

Натискът на Ботев все пак даде резултат и в 85-та минута след красив удар от дистанция,влезлият като смяна Пламен Коларов  изравни за 2:2.

Домакините показаха характер и мъжество и успяха да направят пълен обрат в 91-та минута след като след центриране, Реджеб Халил отклони топката с глава в противниковата врата и прати в екстаз феновете на Ботев.

След тази победа с 3:2, момчетата на новият старши треньор Людмил Киров ще зимуват на 7-ма позиция във Втора Лига.