Ботев свали врачани от върха след нулево реми под Околчица

Ботев Гълъбово направи нулево реми във Враца и така свали досегашния лидер от върха в класирането. Хиксът, който момчетата на Светослав Тодоров извоюваха пренареди подреждането във Втора лига. Начело вече излезе Локомотив София с 26 точки, врачани са втори с една по-малко, а трети се движат Царско село. Със спечелените до момента 21 точки гълъбовчани делят 5-7 място с отборите на Монтана и Оборище.

Самата среща беше равностойна като и двата тима имаха своите добри положения да вкарат гол. Още в 3-та минута младежкият национал Антонио Георгиев изпъсна от три метра с глава да даде преднина на гълъбовчани.После Иван Цачев не можа да засече в пеналта хубав пас на Винков. След почивката пък близо до попадение бяха Капитанов, Неделчев и Халил. Домакините от Враца също агресивно атакуваха. Спас Георгиев нацели гредата, а в последните минути стражът на Гълъбово Мирослав Радев показа хладнокръвие и спаси две опасни положения. Следващата среща на Ботев е домакинска-на 22 октомври(неделя) срещу Оборище Панагюрище