Ботев победи с 1-0 Казахстан U-19 в контрола

Ботев постигна хубава и престижна победа с 1-0 в контрола срещу националния юношески тим на Казахстан до 19г. Международната проверка се игра на стадион ” Хаджи Димитър” в Сливен и запълни програмата на тима в паузата на шампионата. Единственото попадение за тима на Гълъбово бе дело на Иван Цачев в 75-та минута след индивидуален пробив и силен шут в далечния ъгъл. През първата част момчетата на наставника Светослав Тодоров изтърваха  две положения чрез Винков и Халил, а след почивката късмет пред гола нямаха Неделчев и Кирилов. Гостите имаха реален яанс да изравнят в последната минута при контраатака, но техният нападател би покрай гредата.

От понеделник Ботев започва подготовка за предстоящия кръг във Втора лига, където отборът заема временно 5-то място в класирането. На 14 октомври (събота) гълъбовчани гостуват на лидера Ботев Враца.

Съставът на Ботев: М. Радев, И. Ангелов, Ст.Кижев, Е. Колев, Н.Янков, Д.Трайков, Е. Зотев, Б. Христов, Ив.Винков, Р.Халил, Ст.Неделчев( след почивката и в хода на мача в игра влязоха Катранков, Ц.Радев, Капяитанов, Кирилов, Цачев, Кр. Георгиев, Пл.Коларов)

снимка: Sportal.bg