Ботев изпусна победата край морето, тръгна си само с точка от Созопол

Ботев изпусна отлична възможност да си тръгне с трите точки от Созопол. Двата тима не успяха да се победят в атрактивен двубой от осмия кръг на Втора професионална лига. Гълъбовчани обаче трябва да съжаляват, тъй като след гола пасив направиха обрат и поведоха в резултата. И четирите попадения на “Арена Созопол” паднаха преди почивката. Домакините откриха още в 9-та минута с куриозен автогол на Антонио Георгиев, който върна топката към стража Орлин Маринов, но коженото кълбо мина под крака му и спря в мрежата на Ботев. Момчетата на Светослав Тодоров обаче бързо реагираха и четвърт час по-късно изравниха чрез Иван Цачев, който се възползва от колективна грешка в отбраната на Созопол.Преди това опасен удар на Трайков профуча над гредата. В 30-ата минута напористата игра на гостите доведе до нов гол в тяхна полза. С чудесен индивидуален пробив и завършващ удар Иван Винков вкара за 1-2. Две минути преди края на първото полувреме созополци успяха да изравнят чрез Кристиян Тафраджийски, който засече с глава центриране на Янчев за 2-2. И след почивката Ботев създаде добри ситуации. В 60-та минута Иван Цачев изпусна да се разпише от малкото наказатрлно поле като би покрай страничния стълб. В 75-та минута резервата Халил за малко не вкара със задна ножица, след това таранът Капитанов също бе на косъм да донесе пълния успех за своите.

Созопол – Ботев Гълъбово 2-2

1-0 А. Георгиев(9)-автогол 1-1 Ив.Цачев(23) 1-2 Ив. Винков(30) 2-2 Тафраджийски(43)

Съставът на Ботев: М.Орлинов, Цв. Радев, Ст.Катранков, Е. Колев, Е. Иванов, Д. Трайков(78-Неделчев), А. Георгиев, Пл. Коларов, Ив. Винков(65-Халил),Ив. Цачев, Ил. Капитанов(82-Кирилов)

Снимка: Котаспорт