Равенство 2-2 с Нефтохимик в контрола

Ботев завърши 2-2 с Нефтохимик в равностойна контрола, която се игра в с. Межда (Ямбол).
Бургазлии откриха с гол от дузпа, реализирана от Цветан Филипов. В 25-та минута Стефан Неделчев изравни при статично положение, възползвайки се от центриране от фаул на Емилиян Зотев. До почивката резултатът остана непроменен, макар че опасности не липсваха и пред двете врати. Две отлични възмоьности да се разпише изпусна Богомил Христов.

През втората част тимът на Гълъбово поведе с попадение с глава на Стоян Кижев след центриране от корнер на Исус Ангелов. За крайното 2:2 се разписа Живко Комелов от Нефтохимик.

С тази проверка наставникът Светослав Тодоров запълни програмата на тима по време на пуазата в шампионата на Втора лига заради световните квалификации. След подновяването на първенството на гълъбовчани предстоят домакинство на лидера в групата Царско село на 9-ти септември игостуване край морето на Созопол на 15-ти, след което идва срещата за Купата на България съв столичния Левски на 19-ти септември.

Съставът на Ботев Гълъбово: Радев, Кижев, Катранков, Колев, Иванов, Зотев, Коларов, Христов, Халил, Ангелов, Неделчев(като резерви през втората част влязоха всички останали)