Нулево реми с Царско село, Ботев изпусна да пречупи лидера

Ботев и Царско село завършиха 0:0 в много оспорван мач в Гълъбово.Домакините не успяха да излъжат временния водач в класирането, макар като цяло да имаха по-чисти положения в срещата.

През първата част момчетата на Светослав Тодоров опитаха да изненадат съперника с бързи контри, но в завършващата част не успяваха да ги развият и да застрашат вратата на столичани. След почивката натискът на Ботев се усили и в 55-та минута Цветелин Радев намери непокрития Цачев в наказателното поле, но ударът на нападателя мина над гредата. Двадесет минути по-късно гълъбовци изтърваха нова стопроцентова възможност. Резервата Кирилов изведе Халил сам срещу вратаря, но стражът на гостите майсторски спаси. Царско село имаха една по-сериозна опасност за цял мач, при която Диков уцели гредата. Софиянци играха много напористо, на моменти дори грубо и получиха цели 8 жълти картона.При по-строг критерии някои от тях можеха да бъдат декорирани и в червено.

След 7-ия кръг на първенството Ботев Гълъбово има в актива си 11 точки.В следващия кръг в петък тимът гостува край морето на Созопол, а на 19-ти септември посреща Левски за Купата на България. Срещата ще се играе в Стара Загора.

Ботев Гълъбово – Царско село 0-0

Съставът на Ботев Гълъбово: Марин Орлинов, Цветелин Радев, Станислав Катранков, Емил Колев, Емил Иванов, Пламен Коларов, Антонио Георгиев, Димитър Трайков (65- Зотев), Иван Винков (80-Халил), Иван Цачев (70-Кирилов), Илиян Капитанов